15 Mart 2016 Salı

2016’nın Dört Gözle Beklenen Teknolojik Ürünleri

2016 yılı her ne kadar da sanal gerçekliğin yılı olarak gözükse de, kullanıcılar Samsung ve Apple’ın çıkaracağı ürünleri dört gözle beklemektedirler. Ayrıca 2016’nın da yükselen değeri, ikisi bir arada bilgisayarlar da bu yıla verimli çıkışlarıyla kendilerinden söz ettirmeyi başardılar.


Tüm bu gelişmelerin sinyallerini 2015’in sonlarında görmeye başlamıştık. Bu yıl tanıtılacak olan akıllı cihazlar arasında en çok beklenenler sırasıyla, Samsung Galaxy serisinden S7 ve S7 Edge yer alırken; Apple dünyasında da iPhone 7 ve 7 Plus, iPad Air 3, Apple Watch 2 gibi cihazlar beğenimize sunulacak. 

Yeni teknolojileri deneyimlemeyi seven okuyucular için sosyal medya da konuşulan, 2016’nın en popüler ve en çok beklenen teknolojik ürünlerini sizlere kısaca tanıtacak olursak :

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge

Önümüzdeki hafta 21 Şubat’ta düzenlenecek olan “Samsung Galaxy Unpacked 2016 Etkinliği”nde, Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge cihazları resmen tanıtılmış olacaklar. Bu tanıtım öncesi Samsung serisinin tasarım ve donanımlarına ait birçok özellik, tanıtım öncesi sızdırılmış olduğundan kullanıcılar Samsung’un gerçekleştireceği bu lansmanı adeta heyecanla beklemektedirler. Bu koşullarda Samsung farklı bilgiler ve ürün özellikleriyle, sızdırılan verilerin ötesinde bambaşka bir seriyle karışımıza çıkarak bizleri şaşırtırlar mı bilemiyoruz !


iPhone 7/7 Plus, iPad Air 3 ve Apple Watch 2

2016 yılının Apple için daha hareketli bir yıl olacağını düşünüyorum. Mart ve Eylül ayında düzenlenecek olan WWDC etkinliğinde yeni Apple ürünleriyle tanışıp, teknolojiye doyacağız gibi gözüküyor.  

Mart ayında tanıtılacak olan 4 inç iPhone modelinin, iPhone 6 ile iPhone 6s teknolojilerinin yer aldığı ve uygun fiyatlı olarak piyasa sunulması düşünülen bir ürün olacağı konuşuluyor.
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için söylenen en çarpıcı özellikler ise; iPhone 7’de kulaklık girişinin kaldırıldığı ve çift arka kamera özelliği ve de tasarım anlamında da değişik dizayn çizgilerin de geliştirildiği şeklinde söylemler de yayılmakta. Ayrıca depolama ve batarya sorunlarının da ortadan kalkacağı da diğer söylentiler arasında yer alıyor. Bizden söylemesi!

Yeni iPhone’ların haricinde, Apple’ın gündeminde olan diğer bir cihaz da iPad Air 3. Gelen bilgilere göre iPad Air 3, iPad Pro’nun küçültülmüş versiyonu olarak tasarlanmış ve 4K ekran, 4GB RAM, dört hoparlör, flaş destekli kamera, iPad Air 3’ün özellikleri arasında yer alıyor. 

Apple’ın diğer iki ürünü, Apple Watch S ve Apple Watch 2 de ilerleyen zamanlarda sırasıyla tanıtılacağa benzer. Tüm bu ürünlerin yanı sıra 2016 yılında tablet mi, yoksa diz üstü cihazlar mı tartışmasına noktayı koyan ikisi bir arada ürünler, PC dünyasında ses getiriyorlar. “İkisi bir.arada” kavramıyla hem tablet, hem dizüstü olarak kullanılabilen bu ürünler, her iki amaca hizmet ederek, günümüze imzalarını atmış durumdalar.  Bu sayede cihaz kirliğine son vererek,  tablet ve diz üstü ihtiyacını tek bir ürünle birleştirip ekonomik ve fonksiyonel yeni bir tasarımla, tüm bilgisayar kullanıcılarına rahatlık sunuyor. Klavye ve 360 derece dönen ekran sayesinde söz konusu hizmeti sağlayan kompakt cihazlar arasında HP, Toshiba, Microsoft modelleri en güçlü adaylar sıralamasında  piyasa satışlarında yerlerini almış halde, kullanıcılarını beklemekte.

Teknoloji her gün güncellenen, her defasında bir önceki buluşundan daha yenilikçi bulgularla  başımızı döndüren, yeni icatlara yelken açtığımız bir dünya… Farklı ve yeni teknolojilerde buluşuncaya dek, sevgiyle kalın…  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme